Ve srovnání s minulými staletími je dnes pobyt v Krušných horách mnohem pohodlnější a příjemnější. A to nejen díky snadné dostupnosti, ale především díky bohaté nabídce turistických služeb, jejichž výběr záleží jen na každém z vás.
V informačních centrech snadno najdete potřebné informace, půjčovny sportovního vybavení vám odlehčí zavazadla, speciální autobusy vás i s horskými koly a lyžemi rychle přepraví k vytouženému cíli. Odpočinout si můžete při relaxační masáži, historii oblasti vám přiblíží krušnohorská muzea.


Klínovec

Známý lyžařský areál na hranicích s Německem je vzdálen 700 m od penzionu. Lyžařské tratě všech druhů obtížností jsou tu pravidelně upravovány. Středisko nabízí sněhovou garanci nově vybudovaným systémem umělého zasněžování, který pokrývá všechny sjezdové tratě – celkem 5,5 km uměle zasněžovaných svahů o rozloze 13 ha. Zasněžovací systém je plně automatizovaný. Ve středisku se mimo jiné nachází lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. Dopravu lyžařů zajišťuje zdarma skibus na trasách: Loučná – Háj – Mariánská – Boží Dar – Vejprty – Kovářská. Sedačková lanovka z lázní Jáchymov na Klínovec je v provozu celý rok.


Fichtelberg (SRN)

Areál je vzdálen asi 4 km od Háje. Nabízí větší množství sjezdovek s vleky a kabinovou lanovkou a skibobovou dráhu. Z německého Oberwiesenthalu pod Fichtelbergem pravidelně do okolí vyjíždí vlak tažený klasickou parní lokomotivou.


Zimní aktivity

Ski areál Klínovec je vzdálen 600 m od penzionu, ve stejné vzdálenosti od penzionu je i sjezdovka se sedačkovou lanovkou. Sjezdovka je dlouhá 1 900 m a je nejdelší v Krušných horách. Společný ski pas platí také pro ski areál Neklid – Boží Dar se třemi sjezdovkami, který leží 2 km od Háje a je dostupný na lyžích. Ski areál Oberwiesenthal v SRN je vzdálen 5 km. V hotelu Nástup stojícím 600 m od penzionu je krytý vyhřívaný bazén.


Letní aktivity

V okolí sedačkové lanové dráhy na Klínovci jsou vybudovány 3 sjezdové trasy pro horská kola. Trasy, které končí u dolní stanice lanovky, mohou využívat jak rodiče s dětmi, tak vrcholoví sportovci. Každoročně se zde pořádají mistrovství republiky ve sjezdu horských kol se zahraniční účastí. Oblast kolem Klínovce v létě nenavštěvují jen milovníci cyklistické i pěší turistiky, ale i houbaři a sběratelé lesních plodů. Dostupná jsou blízká i vzdálenější turistická centra: Jáchymov, Karlovy Vary, Kadaň nebo Klášterec nad Ohří. Výlety je možné uskutečnit do letního akvaparku v Klášterci nad Ohří (20 km) a krytého akvaparku v německém Geyeru (40 km). Osvěžení a koupání nabízí také Kamencové jezero u Chomutova (35 km), kde je zároveň krytý bazén s celoročním provozem. Přírodní a historické zajímavosti v bezprostředním okolí nabízejí Blatenský příkop, Božídarské rašeliniště a Starý hraniční kámen. Děti, ale i dospělé budou jistě zajímat obyvatelé Podkrušnohorského zooparku v Chomutově.